Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі та Харкові потрібні донори: куди звертатися

У Запоріжжі та Харкові потрібні донори: куди звертатися

У Запоріжжі та Харкові потрібні донори: куди звертатися

Ілюстративне фото

У Запоріжжі та Харкові необхідні донори з першою резус-негативною групою крові.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

«У Запоріжжі та Харкові є потреба в донорській резус-негативній крові першої групи. Тим, хто виявить бажання здати кров, слід попередньо зателефонувати до Харківського або Запорізького обласних центрів крові й уточнити час донації», – йдеться у повідомленні.

У Харкові – (095) 570-47-66; у Запоріжжі – (067) 141-00-15, (067) 141-17-00 (цілодобово).

У МОЗ нагадали, що під час війни потреби в крові значно виросли. Кров одного донора може врятувати трьох людей, але інколи у стабпунктах для порятунку одного захисника потрібна кров трьох донорів.

Нагадаємо, що весна разом із красивими квітами та буйними травами принесла із собою й менш приємні подарунки — пилкові алергії. Як з ними боротися та як запобігти, розповідає, Центр громадського моніторингу та контролю.

Представники ВООЗ відвідали Запорізьку область, щоб зрозуміти потреби прифронтового регіону та скоригувати плани допомоги. У Запоріжжі планується відкриття нового реабілітаційного центру. Очільник ЗОВА Іван Федоров наголосив на необхідності забезпечення доступу до медичної допомоги населення в умовах війни.

Нагадаємо, запоріжцям на гемодіалізі допоможуть фінансово. У квітні цього року таку допомогу у розмірі 3744 грн отримують 149 осіб, які знаходяться на програмному гемодіалізі, з них 1 дитина.

З бюджету Запорізької міської територіальної громади на це спрямовано понад 557 тис грн.

У Запоріжжі передбачена адресна цільова допомога особам, які знаходяться на програмному гемодіалізі та самостійно здійснюють проїзд до лікувальних закладів для проходження гемодіалізу.