Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Сказ тварин шириться на Запоріжжі – скільки людей постраждало від укусів

Сказ тварин шириться на Запоріжжі – скільки людей постраждало від укусів

Сказ тварин шириться на Запоріжжі – скільки людей постраждало від укусів

Сказ у тварин

Від початку року на Запоріжжі зафіксовано 29 вогнищ захворювання на сказ серед тварин. Це на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Кількість людей, які звернулись до медзакладів після укусів тварин, також збільшилась на майже 10%. Серед постраждалих за 4 місяці 2024 року 450 жителів Запорізької області, зокрема, 63 дитини.

На щастя, випадків сказу серед людей не зафіксовано.

Через повномасштабне вторгнення з 2022 року на території регіону не проводиться вакцинація диких тварин проти сказу. До війни вакцину скидали у місця популяціїї тварин у вигляді брикетів з літаків.

Це відобразилось на кількості випадків сказу. Для порівняння: у довоєнному 2021 році в області було зареєстровано 13 випадків сказу за рік.

У Держпродспоживслужбі вирішили, що ситуацію треба виправляти, тому з 29 квітня почали весняну кампанію з профілактичної вакцинації диких тварин.

Буде оброблено площа підконтрольної території області у місцях, де мешкають дикі звірі, за винятком населених пунктів і великих водних просторів.

Нагадаємо, протягом минулого тижня екологи виявили перевищення концентрації забруднювальних речовин в атмосферному повітрі Запоріжжя. Деякі з них перевищували норму в декілька разів.

Як писав раніше Inform.zp.ua, екологи зробили приблизний розрахунок збитків навколишньому середовищу після російського обстрілу Дніпровської ГЕС. Шкода за засмічення землі та ґрунтів складає майже 168 млн.