Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Політика » Анатолій Куртєв може лишитися посади секретаря міськради у Запоріжжі, — джерела

Анатолій Куртєв може лишитися посади секретаря міськради у Запоріжжі, — джерела

Анатолій Куртєв може лишитися посади секретаря міськради у Запоріжжі, — джерела

Анатолій Куртєв

На наступній сесії міської ради у Запоріжжі можуть переобрати чинного секретаря, т.в.о. міського голови Анатолія Куртєва. 

Про це повідомили власні джерела Inform.zp.ua у Запорізькій міській раді.

За їхньою інформацією, наступницею Куртєва може стати депутатка Запорізької міськради та голова фракції “Слуга народу” Регіна Харченко.

У Запорізькій міській раді відмовилися коментувати цю інформацію та не назвали дату наступної сесії. Inform.zp.ua слідкуватиме за ситуацією з можливим переобранням очільника Запоріжжя й повідомлятиме, як тільки щось стане відомо.

Що відомо про Регіну Харченко?

Регіна Харченко народилася 21 вересня 1990 року в с. Октябрське Первомайського району АР Крим. У 2013 вона закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство». Згодом навчалася в Національному університеті «Львівська політехніка» за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», який закінчила у 2022 році.

Регіна Харченко. Фото з соцмереж

З 2016-го по 2021 рік Харченко працювала помічником-консультантом депутата Запорізької обласної ради. А з 2020 року й дотепер сама нині є депутаткою Запорізької міської ради. Ця інформація опублікована на сайті політичної партії “Слуга народу”.

Ми звернулися за коментарем до пані Регіни з проханням підтвердити чи спростувати інформацію про її можливе призначення. На момент написання матеріалу відповіді від чиновниці не надійшло.

Що відомо про чинного секретаря Запорізької міської ради?

Анатолію Куртєву – 48 років, він житель Запоріжжя. Має вищу освіту. Раніше він працював завідувачем у комунальному підприємстві”Запорізька ритуальна служба”. Після – очолював комунальний заклад “Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи” Запорізької облради.

У 2015 році балотувався до міської та обласної рад від партії “Укроп”. Але не отримав мандат. У 2020 він все-таки пройшов до Запорізької міськради від Партії “Слуга народу”.

Анатолій Куртєв. Фото з соцмереж

Депутат Запорізької міськради від “Слуги народу” Анатолій Куртєв був обраний і призначений секретарем Запорізької міськради в квітні. У червні мер Володимир Буряк звільнив його через те, що Куртєв нібито не пройшов передбачену законом перевірку. Звільнення Куртєв призвело до чергового витка протистояння між мером і більшістю депутатського корпусу, зокрема депутати блокують проведення сесій. Куртєв заявляє, що за його звільнення проти мера порушено кримінальну справу. З того моменту Буряк і Куртєв почали “ворогувати”. Крім того, в міськраді з’явилася умовна коаліція з усіх партій, крім “Єднання”, проти Буряка. Депутати зривали сесії, не з’являючись на них близько двох місяців.

У липні Запорізький окружний адміністративний суд призупинив дію розпорядження міського Буряка про дострокове припинення повноважень його на цій посаді. Тодішній мер відновив Куртєва на посаді.

У вересні того ж року пройшла позачергова сесія Запорізької міської ради. У Запоріжжі депутати зібралися на сесію і політична криза в Запоріжжі Закінчилася. Секретаря Запорізької міської ради від Партії” Слуга народу ” Анатолія Куртєва поновили на посаді.

29 вересня Володимир Буряк на сесії міськради заявив про відставку “за станом здоров’я”. Виконуючим обов’язків мера став Анатолій Куртєв. У такому ж статусі він продовжує бути на посаді й під час повномасштабного вторгнення, адже заплановані місцеві вибори не відбулися саме через воєнний стан.

У серпні 2022 року під час обшуку приміщення, яке Куртєв орендував спільно зі своїм помічником, детективи НАБУ виявили та вилучили майже 600 тис.грн, 230 тис. дол. США та 650 євро. Обшук здійснювався в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні з приводу розкрадання гуманітарної допомоги, до якого, ймовірно, причетний секретар міськради.

Влітку 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв міг незаконно збагатитися більш ніж на 9 млн грн. НАЗК підозрює чиновника в корупції. Адже, за результатами моніторингу способу життя Куртєва, він не міг законним шляхом накопичити таку велику суму грошей.

Куртєв у відповіді на запит Нацагенства сказав, що нічого не знає про вилучені кошти і квартиру. Потім він повідомив, що вилучені гроші належали йому і його батькам. Однак НАЗК з’ясувало, що ні він, ні його батьки таких коштів законним способом отримати не могли. Загальна сума знайдених коштів склала 9 млн 31 тис.грн.

Як писав раніше Inform.zp.ua, секретар міської ради та виконуючий обов’язки мера Запоріжжя Анатолій Куртєв опублікував декларацію про доходи. Згідно з документом, річний дохід в.о. міського голови – майже 570 тисяч гривень.