Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Росіяни засудили волонтерку з Мелітополя до 20 років ув’язнення

Росіяни засудили волонтерку з Мелітополя до 20 років ув’язнення

Росіяни засудили волонтерку з Мелітополя до 20 років ув’язнення

Маргарита Харенко. Фото: Українська Волонтерська Служба

Представницю волонтерської служби з Мелітополя Маргариту Харенко в РФ засудили до 20 років. Причина такого вироку – проукраїнська позиція волонтерки.

Про це йдеться в заяві Української Волонтерської Служби.

Маргарита Харенко – волонтерка, яка на початку повномасштабного вторгнення опинилась в окупованому Мелітополі. В січні 2023 року окупанти викрали жінку з власного будинку.

В березні 2023 року росіяни провели судове засідання, проте в них не вистачили доказів проти Маргарити. Волонтерку продовжували утримувати у неволі.

4 квітня цього року пресслужба Південного окружного військового суду в Ростові (РФ) повідомила про судове засідання та винесення вироку Маргариті Харенко про позбавлення волі строком на 20 років.

“Згідно з матеріалами звинувачення, у 2022 році Маргарита нібито “співпрацювала зі спецслужбами України та вступила до терористичної спільноти”. Також суд оголосив, що Маргарита нібито була причетною до підриву автомобіля, у якому перебував російський окупант 23 грудня 2023 року. Ці звинувачення не є правдою”, – йдеться в заяві волонтерської служби.

Окупанти не надали жінці належного захисту, щоб відстояти свої права. Українська Волонтерська Служба називає справу Маргарити Харенко “жорстоким злочином проти громадянина України”.


Нагадаємо, в Запоріжжі внаслідок обстрілу пошкоджено простір для мешканців ТОТ “Саме тут”. В цьому хабі надавали допомогу людям, які виїжджали з окупації.