Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Експерти МАГАТЕ чули потужні вибухи на Запорізькій атомній електростанції: подробиці

Експерти МАГАТЕ чули потужні вибухи на Запорізькій атомній електростанції: подробиці

Експерти МАГАТЕ чули потужні вибухи на Запорізькій атомній електростанції: подробиці

ЗАЕС. Ілюстративне фото

На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС постійна комісія Міжнародного агентства з атомної енергії чули вибухи протягом минулого тижня.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Експерти повідомили, що протягом останнього тижня щодня чули вибухи. Один з них увечері минулої п’ятниці, ймовірно, стався поблизу самої станції.

Працівники ЗАЕС зазначили, що сильний вибух був частиною “польових навчань” окупантів. Пошкоджень станції та постраждалих не було.

“Я, як і раніше, глибоко стурбований ситуацією з ядерною безпекою на найбільшій атомній електростанції в Європі, розташованій на передовій в Україні. У звітах наших експертів йдеться про можливі бойові дії неподалік від станції. Я ще раз закликаю всі сторони суворо дотримуватися п’яти конкретних принципів захисту АЕС і уникати будь-яких нападів або військової діяльності, які можуть загрожувати ядерній безпеці та безпеці”, – заявив генеральний директор МЕГАТЕ Рафаель Гроссі.

Як писав раніше Inform.zp.ua, на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС існує ризик повторного блекауту, адже працює лише одна лінія живлення.