Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У запорізькому ліцеї створено сучасне укриття

У запорізькому ліцеї створено сучасне укриття

У запорізькому ліцеї створено сучасне укриття

Укриття у запорізькому ліцеї

У 2023 році у Запоріжжі було відремонтовано 39 найпростіших укриттів, розташованих у закладах загальної середньої освіти. Одне з них – у Запорізькому академічному ліцеї № 34.

Про це повідомили в мерії Запоріжжя.

У цьому навчальному закладі укриття розташоване в окремій будівлі – підвальному приміщені шкільних майстерень. Понад 40 років там не проводилися капітальні ремонти, хоча співробітники ліцею власними силами намагалися підтримувати підвал у належному стані. У жовтні минулого року в укритті стартував капітальний ремонт, а наприкінці грудня роботи було завершено.

У самому укритті оновили стелю, стіни і підлогу, на обох виходах встановили протипожежні двері з системою «антипаніка», змонтували припливно-витяжну вентиляцію, повністю оновили електропроводку та освітлення, підвели водопостачання та каналізаційне водовідведення, збудували 2 санвузли та кімнату надання медичної допомоги. Укриття обладнали новими меблями та забезпечили протипожежними засобами, питною й технічною водою.

Як розповіла директорка ліцею Євдокія Дацінько, укриття гімназії розділене на дві частини, в одній з яких одночасно може розміститися три класи.

Простір там поділено на зони: активного спілкування, безпеки та здоров’я, корисної творчості, рухливих занять тощо. У іншій частині є місце для одного класу, Wi-Fi зона, кабінети практичного психолога та медперсоналу і санвузли, а також облаштовано зал для тимчасового перебування мешканців району.

Після капітального ремонту в найпростішому укритті можуть одночасно перебувати 168 людей. Воно цілодобово доступне для усіх мешканців міста під час повітряних тривог.

Нагадаємо, у Запоріжжі ще не відбудований жоден багатоповерховий житловий будинок, пошкоджений у результаті обстрілів армії РФ. Понад року мешканці не можуть повернутися додому.