Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » Виплати для переселенців можуть змінитися, – Верещук

Виплати для переселенців можуть змінитися, – Верещук

Виплати для переселенців можуть змінитися, – Верещук

Виплати / Выпллаты

Допомогу внутрішнім переселеним особам (ВПО) мають оптимізувати, бо цього вимагають партнери. Вони вимагають зменшення виплат.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону.

Партнери ставлять вимоги оптимізувати виплати.

“Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися”, – сказала Верещук.

За її словами у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 мільярдів гривень. У 2023 році ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. Планується, що у 2024 році гроші на допомогу для ВПО знову становитимуть близько 57 мільярдів гривень.

“Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, приміром, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі”, – додала міністр.

Наразі в Україні зареєстровано близько 4,9 мільйона внутрішніх переселенців. Із них 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати.

Як писав раніше Inform.zp.ua, у Запорізькій області обліковується близько 232 тисяч переселенців, з них близько 20 тисяч – внутрішньо переміщені особи в межах Запорізького району.