Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі невдовзі приїде на окуповану Запорізьку АЕС

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі невдовзі приїде на окуповану Запорізьку АЕС

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі невдовзі приїде на окуповану Запорізьку АЕС

Рафаэль Гросси, глава МАГАТЭ

Тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію відвідає генеральний директор МАГАТЕ для чергової ротації експертів агентства, та для обговорення питань безпеки станції.

Про це повідомив Укрінформ з Нью-Йорку, де відбулося засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації на ЗАЕС.

«Ми збираємося провести чергову, 16-ту ротація персоналу, тож я їду з кількома експертами… – сказав Гроссі. – Я поговорю з російським «керівництвом» станції, подивлюся, як розв’язується проблема з водою (для охолодження станції, – ред.) після руйнування минулого літа Каховської греблі».

За його словами, «це вплинуло на здатність станції відбирати воду з Дніпра», і нині «вони пробивають свердловини по периметру станції для отримання води».

Також очільника МАГАТЕ турбує спроба окупаційної влади станції перезапустити один або кілька реакторів.

На прохання журналістів оцінити безпеку станції за десятибальною шкалою Гроссі зауважив, що «бувають дні, коли майже 10, і бувають дні, коли, здається, нічого не відбувається».

Як писав раніше Inform.zp.ua, МАГАТЕ повідомляли, що окупанти в черговий раз замінували ЗАЕС. А також окупаційна влада не збирається розробляти й реалізувати комплексний план технічного обслуговування станції у 2024 році.