Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » Технології » Україна розпочне будівництво нових атомних реакторів, щоб компенсувати простій Запорізької АЕС, – Галущенко

Україна розпочне будівництво нових атомних реакторів, щоб компенсувати простій Запорізької АЕС, – Галущенко

Україна розпочне будівництво нових атомних реакторів, щоб компенсувати простій Запорізької АЕС, – Галущенко

ЗАЕС. Ілюстративне фото

Влітку або восени 2024 року в Україні може розпочатися будівництво чотирьох нових атомних реакторів, щоб компенсувати втрачені енергетичні потужності на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомив Reuters.

Нові реактори планують побудувати на Хмельницькій АЕС.

“Хочемо компенсувати ті, що на Запорізькій АЕС”, – пояснив Галущенко.

Два блоки базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії. Два інші блоки використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse. Міністр повідомив, що результати діяльності новозбудованих реакторів Україна відчує через 2,5 років.

Наразі три електростанції на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії.

Нагадаємо, що після окупації Запорізької атомної електростанції вона продовжує нести збитки. Наразі фахівці оцінюють шкоду в 30 млрд гривень.