Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » МАГАТЕ знову не пустили до огляду Запорізької АЕС

МАГАТЕ знову не пустили до огляду Запорізької АЕС

МАГАТЕ знову не пустили до огляду Запорізької АЕС

Запорожская АЭС / Запорізька АЕС

Експертам Міжнародного агентства з атомної енергії росіяни знову відмовили у доступі до реакторних залів енергоблоків №1, №2 та №6 окупованої Запорізької атомної електростанції.

Про це йдеться у черговому звіті МАГАТЕ.

Окупанти заявили, що реакторний зал №6 «опечатаний» і отримати доступ до цієї зони можна буде приблизно через тиждень.

«Ці обмеження щодо своєчасного доступу експертів на ЗАЕС перешкоджають незалежно та ефективно оцінювати стан безпеки та захищеності, зокрема підтверджувати заявлений стан реакторних установок, басейнів витримки відпрацьованого ядерного палива та пов’язаного з ними обладнання безпеки», – заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Також фахівці не мають доступу до частин машинних залів енергоблоків. 

«Ситуація з ядерною безпекою залишається дуже нестабільною, і я повторюю своє прохання про надання безперешкодного доступу, щоб МАГАТЕ могло оцінити сім стовпів ядерної безпеки та контролювати дотримання п’яти конкретних принципів, які допоможуть забезпечити ядерну безпеку на ЗАЕС, щоб запобігти ядерній аварії та забезпечити цілісність станції», – додав Гроссі.

Як писав раніше Inform.zp.ua, окупанти не вживають необхідних заходів для забезпечення нормального функціонування Запорізької атомної електростанції. Унаслідок цього відбувається деградація устаткування на станції.