Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Окупанти депортують дітей із Запорізької області перед контрнаступом ЗСУ

Окупанти депортують дітей із Запорізької області перед контрнаступом ЗСУ

Окупанти депортують дітей із Запорізької області перед контрнаступом ЗСУ

Іллюстраційне фото

Окупаційна влада готується насильно депортувати із тимчасово захопленої території Запорізької області близько 70 тисяч людей із населених пунктів, які звільнятимуть ЗСУ. Дітей мають намір вивезти на територію Криму, Росії, Білорусі.

Про це повідомляє юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.

Окупанти ніяк не узгодять між собою позицію, чи евакуація є примусовою чи добровільною. Проте разом із людьми вивозять майно: із садів, шкіл, заводів та АЕС. Брешуть, що “евакуація” лише в межах Запорізької області.

Але дивним чином із Василівки “на оздоровлення” до Білорусі в період “евакуації” вивезли 43 неповнолітніх віком від 8 до 15 років. Готується вивезення дітей до білоруських таборів і з Токмака, — каже Рашевська.

Юристка нагадала, що у 2022 році Мінреінтеграції запросило РФ забезпечити функціонування евакуаційних коридорів з окупованої території Запорізької області на підконтрольну територію України. У відповідь була тиша.

Попри таку реакцію, Україні слід продовжувати звертатися до протилежної сторони з відповідною вимогою, оскільки будь-яка відмова (у тому числі ігнорування) у майбутньому допоможе довести злочинний характер дій Росії, – додала Катерина Рашевська.

Нагадаємо, окупанти продовжують депортувати мешканців окупованих районів Запорізької області. Вони мають кілька цілей депортації, про які розповів військовий аналітик Ігаль Левін.