Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Події » Екологія » У Запорізькій області через весняну повінь встановили “другий рівень” небезпеки: що це означає

У Запорізькій області через весняну повінь встановили “другий рівень” небезпеки: що це означає

У Запорізькій області через весняну повінь встановили “другий рівень” небезпеки: що це означає

Скриншот: Укргидрометцентр

У Запорізькій області до 24 квітня зберігатиметься “другий рівень” небезпеки через пропуск весняної повені через водосховища Дніпровського каскаду. Таким чином у Запорізькій області можливе часткове затоплення заплавних територій та низин у деяких населених пунктах.

Про це попередили в Укргідрометцентрі.

Зберігатиметься затоплення заплавних територій та знижених ділянок у низці населених пунктів у Кременчуцькому, Кам’янському, Дніпровському та Каховському водосховищах у Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий), – повідомили в Укргідрометцентрі.

Скриншот: Укргидрометцентр

Нагадаємо, для врегулювання рівнів води та уникнення підтоплень гідроелектростанціями на Дніпрі та Дністрі продовжують здійснювати контрольовані скиди з дотриманням правил безпеки.

За прогнозами, пік проходження весняної повені очікується наприкінці квітня.

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Михайло Муленко каже, що це є природним процесом.

Залишки води зливаються з інтенсивністю майже 7000 кубічних метрів за секунду. Для цього відкривають шандори – гідротехнічні затвори греблі.