Головна » Резонанс » Запорізька АЕС повністю відключилася з вини росіян

Запорізька АЕС повністю відключилася з вини росіян

Оккупанты ударили по энергетическому объекту в Запорожской области, - министр энергетики

Запорізька АЕС сьогодні, 9 березня 2023 року, о 3:53 ночі внаслідок ракетного обстрілу відключилася остання лінія зв’язку окупованої станції з українською енергосистемою.

Про це повідомляє Енергоатом.

Зараз станція знеструмлена і перейшла в режим блекаута вшосте за час окупації, 5-й і 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, включилися 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС. Пального для їх роботи залишається на 10 діб. Почався зворотний відлік часу.

У разі неможливості оновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статися аварія з радіаційними наслідками для всього світу, — зазначають в Енергоатомі.

Через окупацію станції і втручання представників Росатому в її роботу можливості української сторони з підтримки ЗАЕС в режимі безпеки значно обмежені.

Нагадаємо, ворог завдав ракетних ударів по Україні. Вибухи були в Київській, Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Хмельницькій, Івано-Франківській областях

Як писав раніше Inform.zp.ua, Міжнародне агентство з атомної енергії заявило про активізацію бойових дій біля Запорізької АЕС. На самій станції збільшилася кількість російських військових.