Головна » Кримінал » Резонанс » Окупанти побічно заявили про «незалежність» тимчасово захопленої Запорізької області

Окупанти побічно заявили про «незалежність» тимчасово захопленої Запорізької області

Россияне перебрасывают силы на Запорожскую область, - Зеленский

Псевдогубернатор Запорізької області Євгеній Балицький підписав указ про визнання українців, які в’їжджають на окуповані території, «біженцями».

Таким чином, російські окупанти частково заявили про «незалежність» захопленої ними Запорізької області. Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що таким шляхом Росія намагається ідентифікувати «біженців» українців, які нібито рятуються від переслідувань. «Наказ», який підписав Балицький, може торкнутися всіх, хто прямуватиме до Херсонської області через пункт пропуску у Василівці.

Також цей фейковий документ нібито відокремлює Запорізьку область від решти території України.

Зараховуючи всіх українців до біженців, російська окупаційна влада створює нову правову категорію, яка може мати свої обмеження. Російська окупаційна влада може використати статус біженця для обмеження українців, які тимчасово повертаються на окуповані території після евакуації з них, — пояснюють в ISW.

Як писав раніше Inform.zp.ua, окупанти анонсували відкриття фільтраційного поста у Василівці. Такі повідомлення на пропагандистських каналах розповсюджує так званий голова адміністрації Запорізької області, призначений рашистами.