Мы в соцсетях
INFORM.ZP.UA – это информационный портал и сайт новостей города Запорожья. Каждый день мы рассказываем главные и свежие новости политики, экономики, культуры, криминал, происшествия, спорта Запорожья и Украины. Фото и видео репортажи за сегодня. Онлайн актуальные и последние новости Запорожья и Запорожской области за день. Информация и персоны Запорожья. INFORM.ZP.UA публикует статьи запорожских журналистов, расследования и честную аналитику. Мы очень ценим наших читателей и отбираем и размещаем для них самую важную информацию о событиях города Запорожья и области.
----:--
Мы в соцсетях
Головна » Общество » В Запоріжжі збільшилась кількість анонімних погроз: що робити в такій ситуації – СБУ

В Запоріжжі збільшилась кількість анонімних погроз: що робити в такій ситуації – СБУ

В Запоріжжі збільшилась кількість анонімних погроз: що робити в такій ситуації – СБУ

У зв’язку зі збільшенням в Запорізькому регіоні кількості анонімних погроз терористичного характеру, варто знати наступні найважливіші правила поведінки під час можливого отримання вказаних погроз, щоб винну особу було знайдено й покарано відповідно до Закону:

1) За можливості, оснастіть телефони, автоматичними визначниками номерів і звукозаписною апаратурою;

2) При отриманні анонімного повідомлення терористичного характеру необхідно, невідкладно повідомляти про подію своєму керівництву (черговій службі, службам безпеки, охорони об’єкту) і через нього або особисто – територіальний підрозділ ГУНП України в Запорізькій області або за тел. 102, Управління СБ України в Запорізькій області – тел. (061) 764-46-58, територіальний підрозділ ГУ ДСНС України в Запорізькій області або за тел. 101;

Читайте также: В Запорожской области открыта навигация для маломерных судов

3) На підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, необхідно проводити інструктивні заняття для відповідальних чергових та іншого персоналу щодо першочергових дії при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру та про правила поводження з письмовими анонімними матеріалами. Посадові особи об’єктів, яким повідомили про надходження телефонного дзвінка з інформацією терористичного спрямування повинні забезпечити необхідні заходи з попередження і локалізації негативних наслідків, передусім, у разі потреби, організувати евакуацію людей, що потрапляють у зону вірогідного ураження згідно плану евакуації.

Читайте также: В Запорожье многолетний замок сняли с высоты (ФОТО)

4) При надходженні анонімного телефонного повідомлення про можливе здійснення актів тероризму необхідно запам’ятати і зафіксувати якнайбільше даних (зафіксувати дату, час і тривалість анонімного повідомлення, місце установки та номер телефону, на який воно надійшло, приналежність конкретному підрозділу і співробітнику). Під час розмови вжити заходів до запису фонограми анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей даного телефонного апарата.

Читайте также: Розробка запорізької школярки допоможе зробити автомобіль безпечним для дитини

Також, при одержанні анонімного повідомлення необхідно спробувати розвинути розмову з анонімом і з’ясувати конкретну інформацію про нього (його мотиви професію, місце перебування та ін.). Під час розмови необхідно намагатися отримати відповіді на наступні запитання:

  • – куди, кому, за яким телефоном телефонує ця особа?
  • – які конкретно (дослівно) вимоги вона висуває?
  • – висуває вимоги особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?
  • – на яких умовах особа згодна відмовитись від задуманого
  • – як і коли зазначеній особі можливо зателефонувати?
  • – кому Ви можете або повинні повідомити про цей дзвінок?

Читайте также: Запорожские полицейские сообщили о результатах работы на выборах

При надходженні погрози на телефонний апарат з автоматичним визначником номера і звукозаписним пристроєм, відразу після завершення розмови з анонімом необхідно вилучити касету (інший магнітний носій інформації) з аудиозаписом і прийняти заходів щодо її збереження. А ні її місце необхідно встановити нову касету для запису можливого наступного дзвінка зловмисника.

5) При надходженні погрози в письмовій формі, як по поштовому каналу, так і в результаті виявлення різного роду анонімних матеріалів (записки, написи, інформація, що записана в електронному вигляді тощо) необхідно намагатися не залишати на документі відбитків своїх пальців, користуватися пінцетом або брати документ торкаючись лише його країв. Слід звернути увагу, що зберігати необхідно все: сам документ з текстом, будь-які вкладення, конверт та упаковку, нічого не потрібно викидати.

Читайте также: Губернатор прокомментировал ситуацию с задолженностями за свет от «Запорожьеоблэнерго»

Також, анонімні документи не повинні зшиватися, склеюватися, на них не дозволяється робити підписи, підкреслювати чи обводити окремі місця в тексті, писати резолюції та вказівки, крім цього забороняється їх м’яти та згинати.

Особливо обережно, з дотриманням заходів особистої безпеки слід поводитися з поштовими надходженнями в яких виявлено сипучі порошкові матеріали.

СБ України нагадує, що незалежно від мотивів «телефонних терористів» їхні дії (відповідальності за які передбачено ч. 1 ст. 259 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності») караються позбавленням волі на строк від двох до шести років. За повторний дзвінок зловмисника може бути засуджено терміном від чотирьох до восьми років.

Читайте также: Терминал запорожского аэропорта завершён на 90% (ФОТО)

«Телефонним анонімам» також доведеться компенсувати витрати державних та комерційних установ, що зазнали збитків від їх протиправних дій.