Вчора, 2 вересня, у Запоріжжі проводили дослідження якості повітря. У результаті фахівці виявили перевищення сірководню та фенолу в житловій забудові по вулиці Південноукраїнська, 2.
Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Протягом вчорашнього дня у Запоріжжі досліджували стан повітря на наявність шкідливих викидів по вулиці Південноукраїнській, 2 та Вінтера-Гребельній. Всього для досліджень відібрали 2 проби атмосферного повітря та зробили 7 вимірювань гамма-фону.
За результатами дослідження, по вулиці Південноукраїнська, 2 виявили перевищення норми двох речовин в атмосферному повітрі. А саме – сірководню (0,011 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,38 рази. І також фенолу (0,14 мг/м³), у якого норма була перевищена у 1,4 рази.
Чим небезпечні сірководень та фенол
Як ми писали раніше, внаслідок отруєння сірководнем може з’являтися різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель та чхання. Відсутність належного лікування в деяких випадках призводить до бронхіту та зниження гостроти зору.
Фенол має вплив на нервову систему людини. До ознак гострого отруєння фенолом відносяться: чхання, кашель, запаморочення, головний біль, блідість шкіри, нудота. При важкому отруєнні може настати втрата свідомості.
Раніше ми повідомляли, що у Запоріжжі 6 вересня відбудуться громадські слухання з питання зниження концентрації забруднюючих речовин в повітрі.
Нагадаємо, протягом минулого тижня фахівці проводили дослідження якості води та піску на пляжах міста. У результаті вони виявили кишкову паличку та холероподібні вібріони у воді та піску.