Днями в Олександрівському та Шевченківському районах Запоріжжя шахраї вкрали гроші у двох пенсіонерок. В обох випадках аферисти казали, що вони є представниками комунальних служб, а після цього проникали до осель.
Про це повідомляє поліція Запорізької області.
Першою жертвою шахраїв стала 84-річна пенсіонерка з Олександрівського району міста. До поліції звернувся її 55-річний син, який розповів, що додому до жінки прийшла незнайомка, яка представилася працівницею водоканалу. Коли вона увійшла до квартири, то проінформувала про необхідність перевірки показників. Крім цього, вона казала про переплату за комунальні послуги та можливість повернення коштів. Правопорушниця вкрала 4500 гривень завдяки тому, що відволікла пенсіонерку. Після цього вона зникла з місця події.
Другою жертвою злочину стала 83-річна жителька Шевченківського району. Невідома особа представилась працівницею обленерго. Жінка втратила 700 гривень, коли впустила шахрайку до оселі.
“Поліція Запорізької області звертається до жителів регіону – будьте пильними! Завжди з обережністю ставтеся до незнайомих вам «гостей», якими б доброзичливими вони не здавалися на перший погляд”, – застерігають у поліції.
Деякі поради від правоохоронців, як уникнути подібних ситуацій:
- Якщо приходять невідомі та представляються працівниками різних служб, не впускайте їх до оселі. Спочатку попросіть посвідчення та поцікавтеся метою візиту;
- у разі, якщо виникають якісь сумніви – варто зателефонувати до комунального підприємства або соціальної служби і дізнатись, чи дійсно направляли працівників по зазначеній адресі;
- якщо з’явились підозри, що перед вами зловмисники, або ви потерпіли від їхніх дій – звертайтеся до поліції за номером 102.
Раніше ми писали, що у Запоріжжі шахрайка під виглядом працівниці Соціальних служб та КП “Водоканал” проникає до квартир громадян похилого віку. Особливо обережними варто бути мешканцям Дніпровського, Олександрівського та Шевченківського районів.
Нагадаємо, від початку року поліція зафіксувала 1,5 тисячі випадків шахрайства на Запоріжжі. Це – близько 10 випадків щодня. За словами керівника Центру протидії шахрайству Дмитра Попова, найбільш розповсюдженими видами є дзвінки псевдопрацівників банку; ситуації “родич або друг в біді”; злам месенджерів; купівля будь-яких товарів в онлайн-оголошеннях; пропозиції військовим купити автомобілі та амуніцію, а потім зникнення із грошима.