Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » Чергові зміни у графіку погодинних відключень у Запоріжжі

Чергові зміни у графіку погодинних відключень у Запоріжжі

Чергові зміни у графіку погодинних відключень у Запоріжжі

Ілюстративне фото/Иллюстративное фото

Сьогодні, 8 липня, по всій Україні скасовано графік погодинних відключень до 14:00. Відповідно, у Запоріжжі та Запорізькій області в графіку відбулися зміни.

Про це повідомляє ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

У зв’язку із цим скорочено відключення черги 4 (заплановане з 11:00 до 15:00). Черга 4 вимикатиметься з 14:00 до 15:00, одночасно із чергами 2 та 6.

Нагадаємо, графік погодинних відключень на сьогодні виглядає наступним чином:


🔴14:00 – 15:00 – черга 6 (одночасно з чергами 2 та 4)
🔴15:00 – 19:00 – одночасно черги 1, 3 та 5

‼️Примітка: термін відключення черги 5 подовжено до 20:00 через необхідність застосування із 19:00 до 22:00 чотирьох черг

🔴19:00 – 24:00 – одночасно черги 2, 4, 6
Одночасно із ними відключені:
🔴19:00 – 20:00 – черга 5
🔴20:00 – 22:00 – черга 1

Чому почалися відключення світла

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.

Чому графіки публікують ввечері, а потім змінюють

Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» публікує зазвичай ввечері, коли “Укренерго” надає інформацію про ліміти енергоспоживання по області на наступну добу. “Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин”, – пояснили в обленерго.

Графік на тиждень наперед неможливо створити через нестабільну ситуацію в енергосистемі.

Нова схема графіків

У Запоріжжі розробили нову схему застосування графіків, згідно з якою електроенергію будуть вмикати не менше ніж на 4 години. Це пов’язано з побажаннями запоріжцями, які непокояться за стан техніки під час відключень електроенергії.

Раніше перерви між відключеннями для окремих черг становили не більше двох годин. Такі короткі періоди могли негативно позначитися на побутовій техніці, через що непокоїлися містяни та зверталися до енергетиків.