Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Запорізька область посіла шосте місце за кількістю скарг про порушення мовного закону

Запорізька область посіла шосте місце за кількістю скарг про порушення мовного закону

Запорізька область посіла шосте місце за кількістю скарг про порушення мовного закону

Фото: Уповноважений із захисту державної мови (фейсбук)

За перше півріччя 2024 року із Запорізької області надійшло 26 звернень про порушення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Це 2% від загальної кількості скарг.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Ця статистика – це і показник нашої співпраці з проактивним українським суспільством. В умовах повномасштабної війни громадяни України свідомо почали переходити на українську мову, а суб’єкти господарювання створювати кращі можливості, щоб оновлювати свою діяльність відповідно до вимог мовного законодавства”, – зазначив Кремінь в етері телеканалу “Прямий”.

Зокрема, 297 звернень (29% від загальної кількості усіх звернень) стосуються відсутності стартової української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів, 160 (15%) – порушень під час обслуговування, 72 (7%) – у сфері надання інформації про товари і послуги.

За словами уповноваженого, за перше півріччя 2023 року скарг було в два рази більше, а саме 2020.

Нагадаємо, депутати Запорізької міської ради затвердили Програму всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах життєдіяльності міста на 2024-2030 роки. Вона охоплює розвиток та функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя. Крім цього, програмою передбачається проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, створення україномовного середовища тощо.