Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » Відключення світла в Запоріжжі: графік на 30 червня

Відключення світла в Запоріжжі: графік на 30 червня

Відключення світла в Запоріжжі: графік на 30 червня

Відключення світла у Запоріжжі.
Фотоілюстрація/Отключение света в Ивано-Франковске.
Фотоиллюстрация

Сьогодні, 30 червня, в Запоріжжі та Запорізькій області будуть діяти погодинні відключення електроенергії протягом доби.

Про це повідомляє пресслужба ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

Через складну ситуацію в Об’єднаній енергосистемі зберігаються жорсткі обмеження енергоспоживання: з 00:00 до 17:00 та з 23:00 до 24:00 вимикатимуться одночасно по дві черги, з 17:00 до 23:00 – одночасно по три черги.

Сьогодні погодинні відключення діятимуть наступним чином:

  • 00:00 – 04:00 – вимикатимуться черги 3 та 6 одночасно
  • 04:00 – 08:00 – черги 1 та 4;
  • 08:00 – 12:00 – черги 2 та 5;
  • 12:00 – 16:00 – черги 6 та 3;
  • 16:00 – 20:00 – черги 4 та 1;
  • 20:00 – 24:00 – черги 5 та 2.

Також з 17:00 до 23:00 додатково вимикатимуться:

  • 17:00 – 18:00 – черга 5;
  • 18:00 – 22:00 – черга 6;
  • 22:00 – 23:00 – черга.

Чому почалися відключення світла

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.

Чому графіки публікують ввечері, а потім змінюють

Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» публікує зазвичай ввечері, коли “Укренерго” надає інформацію про ліміти енергоспоживання по області на наступну добу. “Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин”, – пояснили в обленерго.

Графік на тиждень наперед неможливо створити через нестабільну ситуацію в енергосистемі.