Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Розподіл груп крові в Україні: цікаві факти

Розподіл груп крові в Україні: цікаві факти

Розподіл груп крові в Україні: цікаві факти

Кров / Кровь

За результатами досліджень, найпоширенішою групою крові у світі є перша. З майже 8 мільярдів людей, які живуть на Землі, 39% мають саме першу групу крові.

Розподіл носіїв різних груп крові нерівномірний, і в Україні близько 40% населення мають другу групу крові, що також характерно для більшості європейських країн, крім Греції та Італії. У всіх континентах від 26 до 35% населення мають другу групу крові, найменше — у країнах Африки.

Дослідження  про носіїв різних груп крові
Дослідження про носіїв різних груп крові

На другому місці за поширеністю в Україні знаходиться перша група крові, яку мають близько 37% населення. У Європі цю групу крові має третина населення, а в Південній Америці вона є домінуючою, з часткою в 70%.

Носіями третьої групи крові в Україні є лише 17% населення, але вона дуже поширена в Азії. У США це рідкісна група, яку має тільки 9% населення. Найрідкіснішою групою крові у світі є четверта, яку має близько 0,4% населення. Проте в Україні таких людей цілих 6% — майже в 7 разів більше, ніж у середньому по Європі.


Читайте також: Запоріжці можуть здати донорську кров для військових: як це зробити.