Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » У Запорізькій області зібрано понад 5 мільярдів гривень податків

У Запорізькій області зібрано понад 5 мільярдів гривень податків

У Запорізькій області зібрано понад 5 мільярдів гривень податків

Гроші / Деньги

У січні-травні 2024 року платники податків Запорізької області перерахували до бюджетів усіх рівнів 5 мільярдів 108 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Це на 318 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

До державного бюджету спрямовано 2 мільярди 182 мільйони гривень ПДФО, що перевищує рівень надходжень п’яти місяців 2023 року на 17 мільйонів гривень. До місцевих скарбниць перераховано 2 мільярди 926 мільйонів гривень, що на 301 мільйон гривень більше, ніж торік.

У травні запоріжці сплатили до бюджетів понад мільярд гривень податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, до державного бюджету направлено 477 мільйонів 500 тисяч гривень, до місцевих бюджетів – майже 635 мільйонів гривень.

Базова ставка ПДФО складає 18 відсотків щодо доходів, нарахованих у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Ставка 9 відсотків застосовується до доходів у вигляді дивідендів по акціях та інвестиційних сертифікатах. Ставка 5 відсотків застосовується при продажу нерухомого і рухомого майна, його успадкуванні та отриманні подарунків. Нульова ставка застосовується при отриманні подарунків та матеріальної допомоги в межах певних меж, а також при оподаткуванні спадщини від члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення.


Читайте також: Вікові надбавки до пенсії: кому і скільки можуть підняти