Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » Нова стратегія «Запоріжжяобленерго»: ремонтні роботи під час відключень

Нова стратегія «Запоріжжяобленерго»: ремонтні роботи під час відключень

Нова стратегія «Запоріжжяобленерго»: ремонтні роботи під час відключень

Ілюстративне фото / Иллюстративное фото

«Запоріжжяобленерго» призначатиме планові ремонти на час дії графіка погодинних відключень

Таке рішення затвердив Андрій Стасевський, в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго». Він зазначив, що відмовитися від виконання планових ремонтних робіт через введення графіку погодинних відключень енергетики не можуть – адже це невід’ємна складова підготовки обладнання до роботи в осінньо-зимовий період та забезпечення надійного розподілу електроенергії – у тому числі для котелень та інших важливих об’єктів життєзабезпечення.

«Переглянули підходи до формування плану ремонтних робіт та вже складаємо новий розклад, аби скрізь, де це можливо, планові роботи виконувалися у той час, коли ця адреса вимикається через застосування графіків погодинних відключень», – каже Андрій Стасевський.

Але в нічні години планові ремонтні роботи не будуть проводитись, оскільки це заборонено правилами техніки безпеки.


Чому почалися відключення світла

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.

Чому графіки публікують ввечері, а потім змінюють

Графіки погодинних відключень «Запоріжжяобленерго» публікує зазвичай ввечері, коли “Укренерго” надає інформацію про ліміти енергоспоживання по області на наступну добу. “Поки цієї інформації немає – відсутнє й розуміння, наскільки треба скоротити споживання електроенергії, скільки споживачів мають бути залучені до цього процесу і т. ін. Щойно отримуємо обмеження – а це відбувається ввечері, – ми формуємо графіки та публікуємо їх. В середньому, інтервал між отриманням лімітів та оприлюдненням графіків становить до 30 хвилин”, – пояснили в обленерго.

Графік на тиждень наперед неможливо створити через нестабільну ситуацію в енергосистемі.