Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » Планові відключення світла в Запоріжжя: перелік адрес

Планові відключення світла в Запоріжжя: перелік адрес

Планові відключення світла в Запоріжжя: перелік адрес

Ілюстративне фото / Иллюстративное фото

Сьогодні, 21 червня, з 8:00 до 17:00 у деяких будинках Запоріжжя не буде електропостачання. Відключення пов’язані з плановими та терміновими ремонтними роботами.

Про це повідомили в ПАТ “Запоріжжяобленерго”.

В Запоріжжі світло відключать через дві причини:

  • Дефиціт генерації через російські обстріли. І тут в місті введені 6 черг відключення. Графік відключення на сього доступний за посиланням.
  • Ремонті роботи. Енергетики проводять планові та екстрені ремонт на електромережах.

Через ремонті роботи в Запоріжжі не буде світла по таким адресам:

Планові відключення світла через ремонтні роботи, 21 червня
Планові відключення світла через ремонтні роботи, 21 червня / Плановые отключения света из-за ремонтных работ, 21 июня

Чому почалися щоденні відключення світла

Дефіцит в енергосистемі Україні стався внаслідок ракетних ударів ворога по українським електростанціям. Зокрема ракетні атаки знищили Дніпровську ГЕС у Запоріжжі, а дрони-камікадзе атакували силові підстанції в Запорізькій області. Станом на червень 2024 року, прямі збитки “Енергоатома” через тимчасову окупацію Запорізької атомної електростанції перевищили 210 млрд грн.

“З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень – цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – пояснили в “Укренерго”.

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, потепління дещо знизило рівень споживання електроенергії в Україні. І це, ймовірно, дасть можливість не відключати споживачів упродовж ночі та вранці. Вимушені обмеження триватимуть ще упродовж місяців – і влітку, і восени та взимку.