Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » У Гуляйполі окупанти вдарили FPV-дроном по евакуаційному автомобілю (ФОТО)

У Гуляйполі окупанти вдарили FPV-дроном по евакуаційному автомобілю (ФОТО)

У Гуляйполі окупанти вдарили FPV-дроном по евакуаційному автомобілю (ФОТО)

Автомобіль евакуаційної групи після атаки дроном / Автомобиль эвакуационной группы после атаки дроном

Російські війська атакували дроном-камікадзе по машині поліції, під час евакуації місцевої жительки.

Про атаку дроном повідомили в МВС.

Дрон вдарив зовсім поруч із броньованим авто евакогрупи. Окрім поліцейського екіпажу, в транспортному засобі перебувала 61-річна жінка, яка зважилася на виїзд до більш безпечного місця. Всю групу врятувало те, що автомобіль був броньований.  Один із поліцейських отримав контузію.

Автомобіль евакуаційної групи після атаки дроном
Автомобіль евакуаційної групи після атаки дроном
Автомобіль евакуаційної групи після атаки дроном
Автомобіль евакуаційної групи після атаки дроном

Від Гуляйполя до тимчасово окупованого села Марфопіль відстань у 7 кілометрів. 

Відстань від Гуляуполя до тимчасово окупованого села Марфопіль
Відстань від Гуляйполя до тимчасово окупованого села Марфопіль

Читайте також: Зруйнована критична інфраструктура та постійні обстріли: як живе Гуляйпільська громада

FPV-дрон дає можливість уражати ворожі цілі на дистанціях порядку 3—10 км (деякі дрони — до 25 км), а швидкість може сягати понад 100 км/год (у квітні 2024 року було зафіксовано використання українських дронів зі швидкістю 150 км/год).

FPV-дрон
FPV-дрон

Для довідки: FPV-дрон — вид безпілотних літальних апаратів, керування якими здійснюється за допомогою FPV-пілотування. У військовому сенсі під цим терміном зазвичай мають на увазі швидкісні FPV-квадрокоптери, перетворені на дрони-камікадзе.

Однією з ключових переваг таких безпілотників над іншими засобами є те, що дрон вартістю від кількох сотень до кількох тисяч доларів може ефективно знищити техніку вартістю мільйони доларів (танк, артилерія, РЕБ, ЗРК) або офіцерів у ближньому тилу. FPV-дрони є дешевими навіть у порівнянні з поширеними на фронті квадрокоптерами серії DJI Mavic, а тим більше — з традиційними дронами-камікадзе та ПТКР: наприклад, Switchblade 300, який має подібні характеристики, коштує 8 тисяч, а ракета «Стугни» — 20 тисяч доларів.

У Росії масове виробництво FPV-дронів розгорнули у другій половині 2023 року.