Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Мобілізація 2024: які послуги будуть недоступні запоріжцям без військового квитка

Мобілізація 2024: які послуги будуть недоступні запоріжцям без військового квитка

Мобілізація 2024: які послуги будуть недоступні запоріжцям без військового квитка

Мобілізація в Україні

Запоріжцям, які уникають мобілізації в Україні, будуть все частіше відмовляти у наданні послуг. Які адміністративні послуги стануть недоступними для запоріжців без військового квитка?

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю, опублікованому на YouTube-каналі.

Закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати як умову її надання військово-облікові документи. Міністр підкреслив, що якщо надання військового квитка стане обов’язковим, це дозволить українцям “з’являтись на радарах держави”.

“Це нормальний, правильний, природний процес. Процес триває. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він буде з’являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ”, — запевнив він.

Денис Малюська пояснив, що очікувати масштабної реформи не слід. Законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. З його слів, йдеться про “сотні, якщо не тисячі” послуг, при наданні яких можна виставити таку вимогу.

“Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо. Це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного. В цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити. Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі”, — зазначив голова Мін’юсту.

Він уточнив, що військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних “задля гарного життя” та особистого комфорту військовозобов’язаного. Чиновник переконаний, що це станеться “рано чи пізно”. У випадку критично важливих для життя послуг таких змін не передбачається.

Раніше ми писали, що бронювання військовозобов’язаних, терміни дії відстрочок яких не закінчилися станом на 7 травня 2024 року, буде подовжено на три місяці.

“Запоріжжяобленерго” бронює військовозобов’язаних працівників від мобілізації. В компанії оприлюднили перелік відповідних вакансій та розмір зарплат.

Кабмін хоче прив’язати можливість бронювання від мобілізації до заробітної плати. За цією ідеєю, люди, які заробляють від 35 тисяч гривень, зможуть не служити.