Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Запоріжжі від ботулізму померла людина

У Запоріжжі від ботулізму померла людина

У Запоріжжі від ботулізму померла людина

Ботулізм

Протягом останнього тижня у Запоріжжі зафіксовано два випадки захворювання на ботулізмом, один з яких – зі смертельним наслідком.

Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У першому випадку людина захворіла ботулізмом після того, як поїла непатраного в’яленого ляща, придбаного в одній торгівельних мереж Запоріжжя. Епідеміологічне розслідування по смертельному випадку ще триває.

В обласному центрі нагадують, що ботулізм – це хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму та характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риби, рідше – овочів. Потенційно небезпечними є всі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувалися чи зберігалися неправильно. Навіть консерви, в яких все гаразд із терміном придатності, за видом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який викликає хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса.

Симптоми ботулізму:

Порушення близького зору, поява двоїння в очах (диплопія), сильно виражена сухість в роті, важко говорити (голос стає гугнявим, тихим або пропадає), є ознаки ураження шлунково-кишкової системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок. Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 години після вживання зараженої їжі. У той же час, симптоми можуть виникнути і раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4-х діб). Чим важче захворювання, тим коротший період інкубації.

Якщо у Вас з’явились симптоми ботулізму негайно звертайтесь до лікаря – інфекціоніста або викликайте швидку медичну допомогу.

Раніше ми писали, що у Запоріжжі планують проводити дезінсекцію зелених насаджень від кліщів та комарів. На ці роботи з бюджету міста виділили майже 380 тисяч гривень.

В цілому в 2024 році в Запоріжжі запланована дератизація анофелогенних водоймищ, тобто знищення комарів, на яку з бюджету міста виділили 379 тисяч гривень. Комарів знищуватимуть на територіях районів міста обсягом 181, 24 га.