Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » У Запоріжжі повернуть платний проїзд у трамваях і тролейбусах

У Запоріжжі повернуть платний проїзд у трамваях і тролейбусах

У Запоріжжі повернуть платний проїзд у трамваях і тролейбусах

Общественный транспорт в Запорожье

У Запоріжжі вже понад два роки були безкоштовні перевезення пасажирів трамваями та тролейбусами згідно з рішенням виконавчого комітету від 24 лютого 2022 року. На той момент воно було вкрай необхідним, адже приймалося в умовах початку повномасштабного вторгнення рф. Зараз ситуація змінилася й рішення потребує перегляду.  

Про це повідомили в мерії Запоріжжя.

Одна з причин – необхідність продовження забезпечення безперебійної роботи комунального громадського транспорту.

За період війни знизилася кількість комунальних трамваїв, тролейбусів та автобусів, які щоденно виходять на лінію. Зокрема до війни їх кількість сягала, в середньому, 55 трамваїв та 38 тролейбусів. Сьогодні ж  – 36 трамваїв і 20 тролейбусів. Кількість автобусів, які щоденно перевозять пасажирів зменшилася до 51. Відповідно, люди вимушені довше чекати транспорту на зупинках, зокрема й ввечері.

За умови відновлення платного проїзду в електротранспорті з вартістю проїзду у 10 гривень, вдасться знизити існуючу вартість проїзду у комунальних автобусах з 12 до 10 гривень. Тобто, буде встановлено єдину вартість проїзду у комунальних автобусах, тролейбусах і трамваях. Складатиме вона 10 гривень.

Важливо, що пасажири пільгових категорій, як і раніше, зможуть безкоштовно користуватися комунальним громадським транспортом. Серед них – ветерани війни, ветерани військової служби, учасники бойових дій, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліди, пенсіонери за віком, діти до 7 років, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей, діти-інваліди, постраждалі учасники Революції Гідності та низка інших категорій.

З 1 травня в Україні відбудуться зміни в Правилах дорожнього руху. Відтепер ближнє світло фар має бути ввімкнене поза населеного пункту на дорозі цілий рік. Раніше ця норма діяла тільки з 1 жовтня по 1 травня.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс зміни до Правил дорожнього руху. Мета цього рішення – наблизити українське законодавство до Європейського Союзу. 

  • водії поза населеними пунктами повинні вмикати під час руху денні ходові вогні цілий рік (раніше це правило діяло з 1 жовтня до 1 травня). В разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар;
  • заборонили перевозити дітей зростом менше 150 см у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу, і на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім низки випадків;
  • уточнили перелік дорожніх знаків, що позначають спеціальні місця для стоянки на автомагістралях і дорогах для автомобілів.

Також 23 квітня сталася дорожньо-транспортна пригода в одному із районів міста Запоріжжя. У ДТП потрапило одразу три авто. Після огляду лікарями чоловік від госпіталізації відмовився. Інші водії не постраждали.