Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » Будинок управління «Дніпроенерго» у Запоріжжі хочуть зробити об’єктом культурної спадщини

Будинок управління «Дніпроенерго» у Запоріжжі хочуть зробити об’єктом культурної спадщини

Статус пам’ятки України суд вимагає присвоїти Будинку управління “Дніпроенерго” у Запоріжжі. Це мали зробити ще 5 років тому, але через бездіяльність уповноваженого органу цього не сталося.

Про це повідомили в Запорізькій обласній прокуратурі.

Запорізький окружний адміністративний суд відкрив провадження зобов’язання надати необхідні документи для об’єкта культурної спадщини.

“Підставою для пред’явлення позову стала тривала бездіяльність уповноваженого органу, через яку об’єкт культурної спадщини архітектури та містобудування понад 5 років залишався без статусу пам’ятки культурної спадщини”, – зазначають в прокуратурі.

Будинок управління «Дніпроенерго» не був своєчасно занесений до Державного реєстру нерухомих памʼяток України через відсутність документів та подання до Міністерства культури та інформаційної політики.

До відома: із запровадженням державного плану розвитку електроенергетичної галузі у 1927 році почалося спорудження Дніпровської електростанції, поблизу із якою у 1930 році був побудований Будинок управління «Дніпроенерго» – головна контора, а у той час ще і місце управління головного інженера із будівництва. Разом із цим, під час Другої світової війни будівля була пошкоджена, проте у подальшому відновлена за проєктом архітектора – конструктора Орлова Г.М. Будівля є шедевром архітектурного стилю «конструктивізм» та цінним прикладом архітектури.

Читайте також:

Компанія бізнесмена родом із Запоріжжя Макса Полякова виграла аукціон з приватизації активів Запорізького експертно-технічного центру Держпраці, яку проводив Фонд державного майна.

Судом відкрито провадження за позовом Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя про зобов’язання забезпечити складання облікової документації на виявлений об’єкт культурної спадщини вокзал «Запоріжжя-2».

Російська збройна агресія спричинила руйнування і пошкодження об’єктів культурної спадщини у Запорізькій області.