Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » 33 тисячі запорізьких переселенців втратили виплати

33 тисячі запорізьких переселенців втратили виплати

33 тисячі запорізьких переселенців втратили виплати

Ілюстративне фото

183 мільйони гривень державної допомоги отримали у квітні внутрішньо переміщені особи, які проживають у Запорізької області. Водночас 33 тисячі запорізьких переселенців втратили право отримувати грошову допомогу.

Про це розповіла заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Наталія Будяк під час брифінгу в медіацентрі при ОВА.

Порядок виплат внутрішньо переміщеним особам змінився в березні. Автоматично продовжено виплати 26 тисячам осіб, серед яких:

  • пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
  • особи з інвалідністю I чи II груп, діти з інвалідністю до 18 років;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з  їх числа віком до 23 років, батьки-вихователі і прийомні батьки.

Посадовиця зазначила, що право на виплати втратили майже 33 тисячі осіб. А саме ті, що:

  • перебувають на ТОТ, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації;
  • не відповідають майновим критеріям (мають у власності житло на території, яка не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф;
  • мають депозит на суму більше 100 тис. грн;
  • здійснили покупку на суму більше 100 тис.;
  • мають дохід на кожного члена сім’ї більше, ніж 9444 грн.

З початку повномасштабного вторгнення кількість внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області зросла на 171 тисячу. На кінець квітня в регіоні зареєстровано 228 тисяч переселенців. З них майже 46 тисяч – діти, 52 тисячі – пенсіонери. Це переміщені особи з тимчасово окупованих та прифронтових територій Запорізької, Донецької, Херсонської, Харківської областей.

Для внутрішньо переміщених осіб працюють «гарячі лінії»:  Урядова: 15-45, Запорізька обласна: 0 800 503 508.

Нагадаємо, Inform.zp.ua зібрав всю інформацію про тарифи на комунальні послуги. Скільки доведеться заплатити запоріжцям у травні за світло, газ, воду та вивезення сміття – читайте в цьому матеріалі.

Як писав раніше Inform.zp.ua, Кабмін розглядає варіант підвищення тарифу на електроенергію для населення через російські атаки на енергетичну інфраструктуру України.