Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Події » Екологія » У Запоріжжі в повітрі знайшли забруднювачі: чим небезпечно

У Запоріжжі в повітрі знайшли забруднювачі: чим небезпечно

У Запоріжжі в повітрі знайшли забруднювачі: чим небезпечно

Ілюстративне фото

У Запоріжжі знайшли забруднювачі в повітрі. Перевищення норми були в таких речовин: пил, фенол, формальдегід та діоксид азоту.

Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі з гідрометеорології.

У період з 19 по 24 лютого 2024 року фахівці знайшли у повітрі Запоріжжі перевищення таких речовин:

  • завислі речовини (пил) –1,1 ГДК с.д.
  • діоксид азоту – 1,3-2,0 ГДК с.д.
  • фенол – 1,6-2,2 ГДК с.д.
  • формальдегід – 1,3-2,3 ГДК с.д.

Чим небезпечні ці речовини

Фенол – це як хімічна, так і природна речовина. У чистому вигляді це безбарвна або біла тверда речовина.

Агентство з реєстру токсичних речовин і захворювань (ATDSR) повідомляє, що короткочасний вплив фенолу в повітрі може викликати подразнення дихальних шляхів, головний біль та печіння очей. У людей, які зазнали впливу великої кількості фенолу на шкіру, спостерігалися опіки шкіри, ураження печінки та інші наслідки.

Формальдегід – це безбарвний легкозаймистий газ, який має виразний сильний запах.

Агентство з реєстру токсичних речовин і захворювань (ATDSR) наголошує, що кожна людина піддається впливу невеликої кількості формальдегіду в повітрі. Більшість людей не мають жодних проблем зі здоров’ям через невелику кількість формальдегіду. Але більш чутливі люди можуть захворіти та отримати дискомфорт.

Вдихання дуже високих рівнів формальдегіду протягом багатьох років може викликати рідкісні види раку носа та горла.

Агентство з реєстру токсичних речовин і захворювань (ATDSR) повідомляє, діоксид азоту є подразником слизових оболонок і, як було доведено, може викликати кашель та задишку під час впливу.

Пил може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Існує багато видів пилу, які знаходяться в повітрі. Вплив різних видів пилу може призвести до серйозних захворювань легень.


Як ми писали раніше, у Шевченківському районі Запоріжжя виявлено ще двох забруднювачів повітря.