Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Політика » В Міненерго розповіли про санкції проти “Росатома”, який тероризує ЗАЕС

В Міненерго розповіли про санкції проти “Росатома”, який тероризує ЗАЕС

В Міненерго розповіли про санкції проти “Росатома”, який тероризує ЗАЕС

Окупант на ЗАЕС. Ілюстративне фото

Міненерго України працює з міжнародними партнерами для запровадження санкцій проти “Росатома”, який тероризує працівників Запорізької АЕС. Для цього енергетики України та США навіть виготовили нове паливо.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За словами керівника Міненерго, питання запровадження санкцій – на порядку денному. Водночас для ухвалення рішення існують перешкоди.

Герман Галущенко пояснив, що раніше існували типи ядерного палива, монополію на виготовлення якого мала виключно Росія. Саме цей чинник стримував санкції.

“Цієї проблеми вже не існує. Спільно з американськими партнерами ми зробили паливо, альтернативне російському. І сьогодні вже більшість країн підписали контракти на його закупівлю. Тобто ці держави вже відходять від росії”, – додає міністр енергетики.


Нагадаємо, що Росія змушує українських працівників Запорізької АЕС підписувати договори з “Росатомом”. Їм погрожують, що з 1 січня 2024 року без російських документів та підписаних контрактів їх не пускатимуть на станцію.