Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » В ГУР розповіли, чому провалилися операції з визволення Запорізької АЕС

В ГУР розповіли, чому провалилися операції з визволення Запорізької АЕС

В ГУР розповіли, чому провалилися операції з визволення Запорізької АЕС

ЗАЭС. Иллюстративное фото

Головне управління розвідки декілька разів проводили операції, щоб підібратися та отримати контроль над Запорізькою АЕС. Проте головною причиною невдач було питання логістики.

Про це повідомив керівник спецпідрозділу “Тимура” Головного управління розвідки Міноборони в інтерв’ю “Українській Правді”.

“Це був комплекс завдань. Одне із завдань, яке було поставлено, зайти на ЗАЕС і утримувати її. Нам не вдалося. Від Енергодара до Скель у бік Василівки в нас було десь 7 висадок. Як наслідок, сили, які тоді перекидав противник, щоб іти на Запоріжжя, були змушені розтягнути на берегову зону”, – розповідає спецпризначенець.

Своїми діями ГУР відтягнули окупаційні війська від Запоріжжя та змусили їх перенести заходи з псевдореферендуму.

Проте ці операції давалися українським спецпризначенцям важко.

“Вони з усіх сторін підтягнули свої резерви. І артилерійські установки, і бронетехніку. Коли ворог зрозумів, що ми збираємося проводити заходи, то вони накопичили людей у два-три рази більше, ніж було до того”.

У ході висадок під Енергодаром спецпідрозділ втратив трьох бійців. А в полон не вдалося взяти нікого з окупантів.

Головною причиною поразки спецпризначенець на ім’я Тимур називає питання логістики. Українські бійці не могли туди доставити бронетехніку. А також нависала загроза підриву ЗАЕС.

“Це ж терористи. Що в них там у їхній голові – нікому не відомо було”, – каже Тимур.


Нагадаємо, що ГУР тричі намагалося звільнити тимчасово окупований Енергодар. Але операції не завершилися успіхом.