Мешканці Запоріжжя взламували сторінки в соціальних мережах та виманювали гроші. Фігуранти ошукали понад десяток потерпілих, на майже півсотні тисяч гривень.
Про це повідомляє ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.
Кіберполіція встановила, що троє жителів Запорізької області, двоє чоловіків – 1996 року народження та жінка – 2003 року народження, переїхали до Івано-Франківська. Там фігуранти розробили шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.
В період 2023-2024 років підозрювані зламували сторінки користувачів соцмереж і з них розсилали повідомлення з проханням позичити кошти. Під видуманим приводом група осіб просила про терміновий переказ на банківську картку.
![Група осіб із Запоріжжя ошукали людей на Прикарпатті](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/02/417471278_384808307526738_7345376944248413368_n-1024x929.jpg)
![Група осіб із Запоріжжя ошукали людей на Прикарпатті](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/02/419491289_384808274193408_7232601635912045754_n-1024x819.jpg)
У такий спосіб зловмисники ошукали понад десяток потерпілих на майже півсотні тисяч гривень.
Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання групи в Івано-Франківську та Запоріжжі. Поліція вилучила банківські картки, техніку та “чорнові” записи.
![Група осіб із Запоріжжя ошукали людей на Прикарпатті](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/02/417502706_384808237526745_6935090443992401984_n-1024x804.jpg)
![Група осіб із Запоріжжя ошукали людей на Прикарпатті](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/02/417481069_384808224193413_107773089050974417_n-1024x696.jpg)
Фігурантам слідчі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. Суд обрав запоріжцям запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту з електронним засобом контролю.
Підозрюваним може загрожувати позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Як ми писали раніше, співробітники СБУ зібрали докази проти 5-х працівників пошуково-рятувальної служби. Вони добровільно пішли на співпрацю з окупантами та виконували їх доручення.