Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Під обстріл потрапив об’єкт Національного заповідника Хортиця

Під обстріл потрапив об’єкт Національного заповідника Хортиця

Під обстріл потрапив об’єкт Національного заповідника Хортиця

Національний заповідник Хортиця

Російські військові авіабомбами обстріляли пам’ятку національного значення Кам’янська Січ на Херсонщині. Культурний об’єкт, що входить до складу Національного заповідника «Хортиця», містить Могилу кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII століття.

Про це повідомляє Національний заповідник «Хортиця».

Відео обстрілу Кам’янської Січі з’явилося в російських телеграм-каналах.

Перший вибух стався безпосередньо на місці розташування колишньої Кам’янської Січі, де знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини XVIII століття.

Другий приліт прийшовся на територію сучасного туристичного об’єкта, де розташовується лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі.

«Ми оформили всі потрібні документи, зафіксували пошкодження наскільки ми змогли це зробити, враховуючи, що доступу цивільних до пам’ятки для повноцінного обстеження станом на сьогодні немає. Проінформували Міністерство культури та інформаційної політики України. За фактом порушено кримінальне провадження», — йдеться у повідомленні на сторінці заповідника.

Кам’янська Січ — одна з трьох січей, які до повномасштабного вторгнення були доступні науковцям та публіці. Всі інші були затоплені. Пам’ятка увійшла до складу заповідника «Хортиця» у 2009 році.

Нагадаємо, у Запорізькій області бійці 65 окремої механізованої бригади ЗСУ знищили цілу штурмову групу росіян.