Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » На ЗАЕС не будуть пускати українських працівників: скільки фахівців втрачає станція

На ЗАЕС не будуть пускати українських працівників: скільки фахівців втрачає станція

На ЗАЕС не будуть пускати українських працівників: скільки фахівців втрачає станція

Ілюстративне фото

З 1 лютого окупаційне керівництво Запорізької атомної електростанції заборонило пропускати на територію підприємства працівників, які не отримали російський паспорт. Таких фахівців на станції – 120.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на заяву призначеного росіянами “керівника” Запорізької АЕС Юрія Черничука.

Доступ заблоковано 120 фахівцям. Проте якщо ці працівники вирішать заключити контракт з Росатомом (для цього потрібно отримати російський паспорт), то окупаційне керівництво готове прийняти їх на роботу.

Критичну нестачу спеціалістів на ЗАЕС підкреслив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у заяві до Ради безпеки ООН.

“Станція працює із значно скороченим персоналом, який перебуває під безпрецедентним психологічним тиском. Зменшення кількості кваліфікованого та навченого експлуатаційного персоналу та складний ланцюжок постачання негативно вплинули на технічне обслуговування обладнання, яке має важливе значення для підтримки безпеки заводу”, – написано в заяві Гроссі.


Нагадаємо, що після окупації Запорізької атомної електростанції вона продовжує нести збитки. Наразі фахівці оцінюють шкоду в 30 млрд гривень.