Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » ЖКГ » Тариф на електроенергію в Запоріжжі може зрости удвічі: подробиці

Тариф на електроенергію в Запоріжжі може зрости удвічі: подробиці

Тариф на електроенергію в Запоріжжі може зрости удвічі: подробиці

Ілюстраційне фото

В Україні ціна за електроенергію у 2024 році може підвищитися до майже 6 гривень за кіловат-годину. Наразі побутові споживачі платять за електроенергію 2,64 грн/кВт.

Про це розповів член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від “Слуги народу” Сергій Нагорняк в інтерв’ю Телеграфу.

Він висловив думку, що ціна на електроенергію зросте приблизно вдвічі.

“Тобто буде трохи менше ніж 6 гривень. Втім, важливо залишити субсидіювання для тих категорій осіб, які не мають можливості сплачувати. Держава разом з нашими партнерами мають у такому випадку підставити плече людям! Але ми маємо розуміти, що держава не може дотувати усіх без виключення”, – наголосив нардеп.

За його словами, “лібералізація тарифів” є одним з пунктів вимог від західних партнерів, які Україна має виконати, щоб і надалі отримувати фінансову та військову допомогу від США.

“Серед переліку реформ були також зміни сектору енергетики – лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію. І для населення, і для комунальних підприємств. По цій реформі відведений дедлайн 12 місяців, тобто вона має бути завершена до вересня 2024 року. Звісно, ми не знаємо, як це буде на практиці, але короткострокові реформи з того списку були виконані без запізнень”, – зазначив Нагорняк.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що до кінця опалювального сезону 2023/2024 підвищення тарифів для населення не планується.

Як писав раніше Inform.zp.ua, після скасування мораторію про припинення комунальних послуг українцям знову доведеться платити. Але через те, що мешканці Запорізького району знаходяться на території активних бойових дій, ситуація склалася неоднозначна.