У Запоріжжі на березі Дніпра місцевий житель знайшов мінометну міну калібром 50 мм часів минулих війн. Сапери перевезли її до іншого місця та підірвали.
Про це повідомили в пресслужбі ДСНС в Запорізькій області.
Вибухонебезпечний предмет знайшли на березі річки 28 січня. Піротехніки ДСНС, які прибули на місце виклику ідентифікували знахідку, як мінометну міну калібром 50 мм часів минулих війн.
![](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-29_15-19-31-1024x682.jpg)
Сапери транспортували її до спеціально підготовленого місця та знищили з дотриманням правил безпеки.
Рятувальники звертають увагу громадян на заборону відвідування прибережних зон через воєнні дії. Після підриву окупантами Каховської ГЕС рівень води у Дніпрі знизився, тому кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн зросла. Фахівці ДСНС звертають увагу громадян на алгоритм поведінки під час виявлення боєприпасів: не підходити до знахідки, не чіпати руками чи завдавати жодної механічної дії; повідомити в екстрені служби.