Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » ДІЯРУ спростувала інформацію про приєднання ЗАЕС до енергосистеми Росії

ДІЯРУ спростувала інформацію про приєднання ЗАЕС до енергосистеми Росії

ДІЯРУ спростувала інформацію про приєднання ЗАЕС до енергосистеми Росії

Запорізька АЕС

Два дні тому мережею почала ширитися інформація про те, що МАГАТЕ нібито погодили приєднання ЗАЕС до енергосистеми РФ. Проте у Держатомрегулюванні України спростували цю інформацію.

Про це написала пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання України.

“Вчора, 4 січня 2024 року, у мережі Facebook та на декількох інтернет-ресурсах відбулося поширення так званої “думки незалежного експерта”, в якій стверджується про нібито підключення Запорізької АЕС до російської енергосистеми і що сталося це фактично на очах у експертів постійної моніторингової місії МАГАТЕ, які працюють на станції з вересня 2022 року”, – пише пресслужба.

На думку ДІЯРУ, ця інформація є інформаційно-психологічною операцією. Таким чином росіяни хотіла дискредитувати співпрацю України та МАГАТЕ.

Станом на сьогодні, так само як протягом усього періоду окупації, Запорізька АЕС є підключеною до української енергетичної системи. Усі наявні ЛЕП потужністю 750 кВ та 330 кВ – частина української енергосистеми.

За інформацією ДІЯРУ, неодноразові спроби російських окупантів з’єднати ЗАЕС із російською енергосистемою були невдалими.


Як ми писали раніше, на Запорізькій АЕС окупаційна влада вперше заборонила інспекторам МАГАТЕ перевірити реакторні зали енергоблоків.