Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Поліцейським-колаборантам в Запорізькій області СБУ повідомила про підозру

Поліцейським-колаборантам в Запорізькій області СБУ повідомила про підозру

Поліцейським-колаборантам в Запорізькій області СБУ повідомила про підозру

Служба безпеки України підозрює у колабораційній діяльності 30 “поліцейських” так званого «мвс рф» на окупованій частині Запоріжжя.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

30 колишніх місцевих правоохоронців на початку повномасштабного вторгнення росії підтримали окупантів та добровільно погодилися на співпрацю.

За даними слідства, 8 колаборантів призначили на керівні «посади» в окупаційному органі, ще 22 – стали їхніми підлеглими. Підбір «кадрів» здійснювали під керівництвом кадрових співробітників фсб.

“Після «зарахування» до псевдоустанови поплічникам агресора видали «посвідчення» та формений одяг російського зразка, а також вогнепальну зброю і боєприпаси до неї. Встановлено, що за вказівками москви колаборанти займаються поширенням кремлівського режиму на тимчасово захопленій частині регіону. Для цього беруть участь в організації масових репресій проти учасників руху опору”, – повідомляють в СБУ.

Українська спецслужба повідомляє, що так звані “поліцейські” викрадають людей та ув’язнюють їх до російських катівень. До них застосовують тортури, зокрема катують струмом і залишають без води та їжі.

“Таким чином ворог намагається зламати спротив російським окупантам та залякати цивільне населення регіону”, – пояснюють в СБУ.

Поліцейським на окупованій території повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) таким «посадовцям» окупаційного органу.