Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » У Запоріжжі можуть зрости ціни на алкоголь: скільки буде коштувати

У Запоріжжі можуть зрости ціни на алкоголь: скільки буде коштувати

У Запоріжжі можуть зрости ціни на алкоголь: скільки буде коштувати

Ілюстративне фото

Міністерство економіки пропонує підвищити мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Причина – вартість не відповідає витратам виробників.

Про це йдеться у проєкті ухвали Кабінету міністрів, яке оприлюднили на сайті Мінекономіки.

Ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби (ЛГВ) пропонують підвищити на 5-13%, виноробну продукцію (крім ігристих та газованих винних напоїв) – на 40-85%, а на вина ігристі та газовані винні напої – на 12%.

Запоріжців можуть очікувати такі ціни:

  • на горілку на 4,7% – з 89,4 до 93,6 грн за пляшку 0,5 літра;
  • на коньяк (бренді) три зірочки – на 6%, зі 128,3 грн до 136 грн за 0,5 літра, чотири зірочки – на 6,6%, з 139,3 грн до 148,6 грн за 0,5 літра, п’ять зірочок – на 6,4%, з 151,7 грн до 161,4 грн за 0,5 літра;
  • на натуральні виноградні вина у скляній тарі ємністю 0,7 літра на 57% – з 42 грн до 66 грн;
  • ігристі вина у скляній тарі ємністю 0,7 літра та 0,75 літра – 11,9%, зі 109 грн до 122 грн за пляшку.

На думку Мінекономики, це збільшить надходження податків до державного та місцевого бюджету. А також сприятиме обмеженню вживання алкоголю населенням.


Нагадаємо, що Запоріжжя витратило 11 млн на армію та 339 млн – на розвиток міста.