Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» родинам військових, які загинули на Запоріжжі

Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» родинам військових, які загинули на Запоріжжі

Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» родинам військових, які загинули на Запоріжжі

Фото: ОПУ

Президент України вручив ордени «Золота Зірка» рідним військовослужбовців, які вшановані званням Героя України посмертно. Двоє з них загинули, захищаючи Запорізьку область. 

Про це повідомляє Офіс Президента України.

“Сьогодні прозвучать звання, імена, прізвища та по батькові 21 громадянина України, полеглих воїнів Збройних Сил України та Служби безпеки України. Солдатів, сержантів та командирів. Синів, братів, батьків. Побратимів, з якими було честю служити. Громадян, якими могла б пишатися кожна поважна держава. Всі імена, які сьогодні прозвучать, – це не просто імена, це імена справжніх подвигів. Імена порятунку – порятунку людей, позицій, держави Україна. Це імена такої сили людей, яка й дозволяє народам зберігатись у світі”, – сказав Володимир Зеленський.

Василь Матійчук
Фото: Facebook/Тетяна Бучинська

Президент передав орден матері Героя України, оператора-розвідника, солдата Василя Матійчука. Він загинув у квітні 2023 року під час здійснення повітряної розвідки в районі Малинівки Запорізької області. Ворожий артилерійський обстріл забрав життя Героя. На рахунку солдата – підірваний ворожий склад, виявлення снайперської пари, понад 300 скидів по бліндажах та окопах окупантів.

Володимир Українець
Фото: сайт міста Шепетівка

“Золоту Зірку” отримали рідні старшого оперативного співробітника Управління СБУ в Запорізькій області підполковника Володимира Українця, який загинув у листопаді 2022 року. Він виявляв позиції російських військ в районі населеного пункту Білогір’я на Запоріжжі. Володимир ефективно корегував артилерію, придушуючи вогневі точки та завдаючи втрат у живій силі. Під час масованого авіаційного та артилерійського обстрілу українських позицій підполковник отримав смертельні поранення.

Глава держави висловив переконання, що ордени “Золота Зірка” означають, що про них ніколи не забудуть.