У Запоріжжі створено новий стінопис від португальських митців Brain Joke. Стінопис розташовано біля дитячої бібліотеки ім. Андросова в Олександрівському районі міста. Стріт-арт створили спеціально для Запоріжжя на знак підтримки.
Про це повідомили у прес-службі мерії.
BrainJoke – це відомий дует португальских художників, які працюють в жанрі вуличного мистецтва по всій Європі. Створюють жартівливі мурали на важливі соціальні теми. У той самий час митці також викладають мистецтво в місцевому університеті під своїми справжніми іменами.
![Стінопис португальских митців у Запоріжжі](https://www.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/10/o_1hde49ggu15g2ndc7otk6b11ai1o.jpg)
Цей стріт-арт від команди португальских митців – перший в Україні, а Запоріжжя вони обрали усвідомлено з-поміж інших українських міст через те, що він є прифронтовим.
![Стінопис португальських митців у Запоріжжі](https://www.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2023/10/o_1hde49ggv3ni1svb1aje1ojg1orj1p.jpg)
Артоб’єкт являє собою слово Victory, де латинська літера V виконана у формі руки, що жестом показує перемогу. Таким чином португальці висловлюють своє захоплення і впевненість у перемозі України у війні, що триває.
-Запоріжжя – місто, яке зазнало значних труднощів через російські бомбардування. Наша творчість – більше, ніж мистецьке враження. Це свідчення солідарності та надії для українського народу в часи лиха. Серед тіней російського вторгнення запоріжці є уособленням опору та оптимізму. Слово «перемога», яке ми зобразили в цьому стінописі, звучить як нагадування про те, що незважаючи на виклики, Україна залишиться сильною і вийде переможцем із цієї страшної війни, – звернулись до запоріжців митці BrainJoke.
Зі встановленням стріт-арту допомагав запорізький дует митців Sleepy Sun та Hello_0, які вже відомі у місті своїми вуличними трафаретними роботами.
Як повідомляв Inform.zp.ua, у Хортицькому районі Запоріжжя з’явився новий мурал на паркані багатоповерхового будинку.