Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » Вибухи біля ЗАЕС зафіксувало МАГАТЕ: подробиці

Вибухи біля ЗАЕС зафіксувало МАГАТЕ: подробиці

Вибухи біля ЗАЕС зафіксувало МАГАТЕ: подробиці

Ілюстративне фото

Команда експертів МАГАТЕ продовжує повідомляти про регулярні ознаки військової активності у районі ЗАЕС. Маються на увазі вибухи та обстріли, які відбуваються іноді близько до об’єкта, іноді далі.

Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії.

Повідомляється, що 14 серпня сильний вибух струснув вікна кімнат на ЗАЕС. Через два дні пролунала стрілянина. Ще один вибух поблизу об’єкту стався 17 серпня. П’ять вибухів було чути на деякій відстані від ЗАЕС 20 серпня та ще п’ять 21 серпня.

Щоб запобігти ядерній аварії, яка може вплинути на людей та довкілля, як і раніше, має першочергове значення дотримання п’яти основних принципів захисту Запорізької АЕС, – заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Однак на станції у ставку-охолоджувачі є достатня кількість води на багато місяців.

Завод продовжує вживати заходів щодо вирішення додаткових проблем, спричинених втратою Каховської греблі близько десяти тижнів тому. Той факт, що буде збудовано більше свердловин, має збільшити запаси води, доступної для охолодження. Однак загальна ситуація з ядерною безпекою залишається нестабільною, – наголосив Гроссі.

Крім того, експерти МАГАТЕ очікують найближчим часом доступ на дахи реакторних будівель ЗАЕС № 1, 2, 5 та 6.

Нагадаємо, раніше у низці українських ЗМІ та соціальних мережах поширювалися повідомлення про те, що російські окупанти планують теракт на Запорізькій АЕС. Однак у Запорізькій ОВА заявили про те, що ця інформація не відповідає дійсності.