Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Новини » Сталь комбінату «Запоріжсталь» для монумента «Батьківщина-Мати» замінять на європейську

Сталь комбінату «Запоріжсталь» для монумента «Батьківщина-Мати» замінять на європейську

Сталь комбінату «Запоріжсталь» для монумента «Батьківщина-Мати» замінять на європейську

Щит с трезубцем на монументе “Родина-Мать” в Киеве. Фото: Минкульт

Тризуб для монумента «Батьківщина-Мати» у Києві виготовлять із європейського металу. Сталь, надана металургійним комбінатом «Запоріжсталь», не відповідає технічним вимогам.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Сталь із запорізького комбінату відрізняється за якістю від європейського аналога. Тому було ухвалено рішення замінити сировину.

Надана комбінатом сталь має різну товщину, що може змінити вагу усієї конструкції. Крім того, матеріал з комбінату мав значну кількість пошкоджень, що ускладнило та сповільнило б підготовчі роботи, – зазначили у Мінкульті.

Зазначається, що вартість металу залишається незмінною – 400 тисяч гривень. Реалізація всього проекту із заміни радянського герба на український тризуб коштуватиме 28 млн грн. Проте бюджетні кошти у цьому проекті не задіяні. Гроші виділяють виключно донори та меценати.

Нагадаємо, раніше передбачалося, що символ буде виготовлений із двох типів металу: нержавіючої сталі «Запоріжсталі» та сталі зарубіжного виробника.