Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Запорізькій обласній лікарні терміново потрібна донорська кров

Запорізькій обласній лікарні терміново потрібна донорська кров

Запорізькій обласній лікарні терміново потрібна донорська кров

Донорство

Звертаємося до усіх небайдужих – обласній лікарні Запоріжжя терміново необхідна донорська кров. Здати кров можна в ЗОКЛ від сьогодні.

Поповнити ряди донорів може кожен охочий громадянин віком від 18 років та вагою не менше 50 кг. Здавати кров можуть як українці, так і іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні.

Зверніть увагу, донорство не сумісне з критичними днями! Також до здачі крові не допускаються особи, які перенесли вірусні гепатити, які страждають гострими й хронічними захворюваннями та перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному або туберкульозному диспансерах. Не можна здавати кров і особам, які мають татуювання або ж пірсинг, зроблені за останні пів року.

Потужності нашої станції переливання крові дають можливість приймати близько 70 людей на день. Тож, протягом трьох тижнів ми зможемо одержати необхідну для порятунку кількість крові. Дуже чекаємо на вашу допомогу!

Аби стати донором та здати кров, необхідно:

 • мати при собі паспорт громадянина України (або id-картку);
 • ідентифікаційний номер або застосунок “Дія” у своєму смартфоні;

перед донацією потрібно добре відпочити та:

 • за 3 доби до здачі крові не вживати ліки проти болю та аспірин. Якщо ви постійно приймаєте якісь медичні препарати, то порадьтесь з сімейним лікарем щодо здачі крові на фоні вживання цих ліків.
 • за 2 доби – не пити алкоголь та енергетичні напої. Вживайте більше рідини: солодкий чай, узвар, соки тощо.
 • за 1 добу – не вживати смажене, копчене, жирне, молочне, яйця, банани.

В день здачі крові рекомендується легкий сніданок. Також за дві години до донації бажано не палити, адже це може бути небезпечно як для Вас, так і для того, кому дістанеться Ваша кров.

Процедура здачі крові

 1. Спочатку донор записується на зручний для нього час (шляхи запису вказані нижче).
 2. В день донації звертається до реєстратури обласної лікарні, де одержує картку для подальшої здачі крові.
 3. Одразу перед донацією донор проходить медичне обстеження, під час якого визначається група крові та рівень гемоглобіну. Від результатів цього аналізу залежить, чи зможе людина в цей день здати кров.
 4. Після цього відбувається лікарський огляд. Крім того, донору вимірюють температуру тіла (вона має бути 36,6 + -0,3 ° С), частоту і ритмічність пульсу (у нормі це від 60 до 90 ударів на хвилину) артеріальний тиск. На основі всіх отриманих даних лікар приймає рішення про допуск до здачі крові.
 5. Перед здачею крові донору пропонується випити чай з булочкою, що забезпечить хороше самопочуття після донації.
 6. Далі йде процедура забору крові. Використовуються тільки стерильні одноразові інструменти! Процедура здачі крові триває 5 -7 хвилин. За один раз у донора беруть близько 450 мл крові.
 7. Після процедури медсестра накладає на місце пункції пов’язку, яку не слід знімати протягом години.
 8. Після того як донор відпочине, йому видається довідка встановленого зразка, яку він може пред’явити за місцем вимоги.

Відновлення

 • одразу після здачі крові потрібно відпочити впродовж 15 хв, якщо почуватимете себе погано – повідомте медичний персонал;
 • з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
 • протягом 2 годин не бажано сідати за кермо автомобіля. Краще уникнути їзди на велосипеді, скутері та мотоциклі;
 • цього дня не підіймайте нічого важкого рукою, із якою брали кров;
 • уникайте надмірних фізичних навантажень та краще не плануйте цього дня серйозних справ;
 • не варто вживати алкоголь як мінімум протягом 8 годин після донації;
 • обов’язково пийте підвищену кількість води впродовж двох діб після здачі крові та вживайте їжу, багату на залізо (червоне м’ясо, печінка, риба та різноманітні морепродукти).

Для донації ви можете записатися на зручний для вас час:

 •  зателефонувати за номерами (068) 812-97-76, (066) 146-03-17
 • залишити повідомлення на нашій сторінці в Фейсбуці;
 • скористатися чат-ботом на zokb.org.ua. 

Чекаємо на вас за адресою:

Вул. Оріхівське шосе, 10 (головний корпус, 8 поверх, відділення клінічної та виробничої трансфузіології).

Саме ваша кров – може врятувати чиєсь життя!