Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Благовіщення 2023: традиції свята та що заборонено робити

Благовіщення 2023: традиції свята та що заборонено робити

Благовіщення 2023: традиції свята та що заборонено робити

Благовещение 2023

Благовіщення Пресвятої Богородиці 2023 року в Україні відзначають 7 квітня. На Благовіщення заведено відвідувати церкву та молитися, священнослужителі обов’язково вдягають урочистий одяг.

Традиційно у цей день випускають голубів. Раніше вірили, що птахи, піднімаючись у небо, донесуть до ангелів-охоронців усі гарні звістки, що сталися за рік.

Історія святкування

Благовіщення святкується за 9 місяців до Різдва Христового. Під час Благовіщення Діва Марія дізналася про свою вагітність, а на Різдво вона народила Ісуса.

Католики відзначають 25 березня, а Різдво – 25 грудня. Православні ж святкують Благовіщення 7 квітня, а Різдво – 7 січня.

Православна церква України обговорює можливість відзначати Різдво та інші церковні свята відповідно до католицького календаря. Якщо новий церковний календар буде офіційно затверджено, то православні віряни також відзначатимуть Благовіщення 25 березня.

Що заборонено робити на Благовіщення

Не рекомендується займатися рукоділлям, таким як шиття, в’язання чи вишивання. Також не варто займатися важкою працею і давати гроші в борг. У цей день не рекомендується вінчатися.

У день Благовіщення думки людини мають бути чистими, не варто лихословити, сваритися і сваритися. Не слід заплітати коси. Існує повір’я, що коси схожі на нитки життя, і цього дня вони можуть переплітатися та змінювати долю людини.

Нагадаємо, на Великдень мешканців Запоріжжя та області попередили про можливість ворожих атак. Місцевих жителів закликають відзначити свято без масових скупчень.