Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Завдяки обласній лікарні запоріжанка одержала шанс на материнство

Завдяки обласній лікарні запоріжанка одержала шанс на материнство

Завдяки обласній лікарні запоріжанка одержала шанс на материнство

Згідно зі статистикою, 6 жінок з 10 страждають від гінекологічних захворювань. При цьому на початкових стадіях представниці прекрасної статі  навіть не підозрюють про свою недугу. Так було і в Анастасії – 25-річної запоріжанки, яка нещодавно звернулася до Запорізької обласної лікарні.

Анастасія постійно відчувала дискомфорт під час тих самих «дівчачих днів», але не звертала на це уваги. Та хіба у сучасному світі є час на такі, здавалося б, дрібниці? Анастасія постійно працювала. Йшла на роботу з самого ранку, поверталася ввечері. Наступного ранку знову на роботу. У такому коловороті заплющувала очі й на біль у нижній частині живота, і на кров’янисті виділення поза критичними днями.

Звернутися до профільного лікаря молоду дівчину спонукала ініціатива від відділення гінекології ЗОКЛ, коли в рамках Всесвітнього дня боротьби проти раку тут пропонували пройти профілактичний онкологічний огляд.

Під час консультації фахівця відділення занепокоїли скарги молодої дівчини. Тож, Анастасії призначили додаткові обстеження. В результаті діагностики у матці виявили три поліпи розміром приблизно по 2 см кожен. Зазначимо, що ці новоутворення потребують особливої уваги та лікування, адже існує високий ризик їхньої трансформації із доброякісних у злоякісні. Крім того, поліпи можуть призвести до кровотечі. І, не виключається, що у перспективі вони могли б спричинити безпліддя.

«У мене ще немає дітей, але я дуже хочу, щоб у нас з чоловіком з’явилося двоє малюків. Тож, відкладати лікування не було ані можливості, ані часу. Щоправда, я трохи боялася. Адже думала, що будь-яке оперативне втручання – це біль. Але лікарі запевнили, що підходи до лікування гінекологічних патологій вже давно революційно змінилися», – говорить запоріжанка.

«Сьогодні на перший план вийшли органозбережні операції, максимально щадні, що дозволяють жінці швидко відновитися і практично одразу повернутися до звичного ритму життя. Гістерорезектоскопія – саме таке втручання», – коментує Валерій Шалімов, завідувач відділення гінекології Запорізької обласної лікарні.

Валерій Шалімов, завідувач відділення гінекології Запорізької обласної лікарні
Валерій Шалімов, завідувач відділення гінекології Запорізької обласної лікарні

Тож, молодій дівчині призначили гістерорезектоскопію. Її суть полягає у тому, що гінеколог вводить прилад, оснащений відеосистемою, у порожнину матки. На екран виводиться відео, за допомогою якого лікар максимально прицільно та чітко виконує маніпуляції лише на патологічній ділянці. Слизова оболонка матки не травмується. До речі, за допомогою даної методики також лікується гіперплазія ендометрію, міома, фіброміома, синехії тощо.

Головні переваги гістерорезектоскопії – малотравматичність, мінімальний ризик розвитку ускладнень, відсутність косметичних дефектів, швидке відновлення і можливість відчути щастя материнства в майбутньому.

Гістерорезектоскопія проводилася під загальною анестезією і тривала близько однієї години. Того ж дня Анастасію виписали з лікарні. Вона не відчула ані болю, ані дискомфорту. І вже через 2 дні повернулася до роботи.

«Дуже вдячна гінекологам обласної лікарні Запоріжжя. Вони – справжні експерти. Я хвилювалася, але вони мене підтримали та розвіяли усі страхи. На усі питання, які виникали, вони давали обґрунтовані відповіді. Усе відбулося в запланований час, без якихось там затримок чи збоїв», – ділиться враженнями молода дівчина.

З того часу минуло кілька тижнів. Анастасія вже пройшла необхідний післяопераційний огляд та контрольне УЗД органів малого таза. З дівчиною усе гаразд. Вона сповнена оптимізму та будує плани на майбутнє материнство.

Пам’ятайте, кожна жінка щороку має обов’язково відвідувати гінеколога для профілактичного обстеження (навіть якщо її нічого не турбує). Адже чимало захворювань протікають безсимптомно. Коли ж вони себе проявляють, з ними в рази довше та важче боротися!

Нагадуємо, відділення гінекології Запорозької обласної лікарні працює щодня (у тому числі й у вихідні). Консультативний прийом безоплатний!