Головна » Резонанс » Міноборони росії готує умови для »радіологічного інциденту» на ЗАЕС

Міноборони росії готує умови для ”радіологічного інциденту” на ЗАЕС

росія може створювати інформаційні умови для того, аби завдавати удари по підстанціях українських АЕС. Такі дії можуть призвести до аварійних зупинок електростанцій.

Міноборони Росії, ймовірно, відповіло на заклик до російських військових систематично атакувати енергетичну інфраструктуру.

Про це стало відомо у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Керівництво росії може розпочати операцію, спрямовану на створення інформаційних умов для нанесення систематичних ударів і можливих радіаційних інцидентів, які можуть виникнути внаслідок постійного знеструмлення об’єктів АЕС.

Атаки, які пропагує російський агрегатор новин, навряд чи призведуть до радіологічних інцидентів, але атака поблизу атомних електростанцій завжди несе певний ризик таких інцидентів, – зазначають аналітики.

В ISW також підкреслюють, що заява Міноборони росії також може бути спробою встановити інформаційні умови для потенційного радіологічного інциденту на Запорізькій атомній електростанції. Це пов’язано, зокрема, з повідомленнями про те, що осушення росією Каховського водосховища може поставити під загрозу систему охолодження ЗАЕС.

Підготувала Єлизавета Соколова