Головна » Суспільство » Останній мирний день для Запорізької області: яким був день 23 лютого 2022 року

Останній мирний день для Запорізької області: яким був день 23 лютого 2022 року

Рівно рік тому цей день, 23 лютого, у 2022 році став останнім мирним днем для всіх українців перед початком повномасштабного російського вторгнення. Inform.zp.ua зібрав спогади, про що ми писали в цей день.

Рік тому ми востаннє подали офіційну статистику Міністерства охорони здоров’я. Вона звучала так: “за минулу добу в Запорізькій області зафіксували 1247 нових випадків захворювань COVID-19. Всього по Україні за минулу добу таких 25 062″« Пам’ятаєте ж ще ті часи « “коронавірусні”?
І до політичних новин. 23 лютого в Запорізькій міськраді відбулася тринадцята сесія. На порядок денний винесли понад 130 питань. Серед них – » тепле житло «на 2022 рік,» Розумне місто”, підтримка ветеранів, реорганізація комунальних підприємств.

Але в той же час в Запоріжжі приводили в готовність захисні споруди, де можуть сховатися Запорожці в разі надзвичайної ситуації.

В цей же день пізніше Рада національної безпеки і оборони провела засідання, на якому обговорила загострення конфлікту на Донбасі. За результатом РНБО порекомендувало ввести режим надзвичайного стану на всій території України.

Рада національної безпеки і оборони рекомендувала ввести режим надзвичайного стану на всій території України. Стояло питання про впровадження комендантської години.

Але життя міста і області все так же продовжувала кипіти.

На вантовому мосту зараз тривали роботи на низовій частині споруди. Там бетонували пілони і зварювали секції в прогінну споруду мосту.
Вантовий міст у Запоріжжі продовжують будувати: що там роблять

Ми писали про те, що з кінця квітня в Запоріжжі стартує річкова навігація до садово-городніх ділянок. Тому в місті повинні були з’явиться спеціальні рейси тролейбусів і зміниться рух деяких комунальних автобусів, щоб було легше дістатися до річкового порту.

Тим часом у Запорізькій області стартував марафон донорства крові. Всі бажаючі могли приїхати в обласну клінічну лікарню або станцію переливання крові.

У Мелітополі запрацював штаб, де приймають вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Місто готове було прийнято понад 800 осіб.

Щоб зменшити панічні настрої серед запорожців, ми публікували алгоритм дій на випадок будь-якої надзвичайної ситуації. Там ви знайдете докладну інструкцію, ніж укомплектувати свій будинок на випадок НС. А також писали про те, як зібрати «тривожну валізку».

За ситуацією в Україні 23 лютого спостерігав розвідувальний безпілотник Військово-Повітряних сил США Northrop Grumman RQ-4B Global Hawk. БПЛА моніторив обстановку в Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях.
Увечері в цей день рівно рік тому Верховна Рада України проголосувала за введення надзвичайного положення по всіх країні.

А вже 24 лютого рано вранці на сайті Inform.zp.ua вийшов матеріал з назвою ” Путін оголосив про наступ на Донбас, вторгнення почалося».